beto yazılım
Google Chrome’a ‘Hiç Çökmeyeceğini’ İddia Eden Rakip Geliyor: Vivaldi

Google Chrome’a ‘Hiç Çökmeyeceğini’ İddia Eden Rakip Geliyor: Vivaldi

Şu bir gerçek ki (oranlar da bunu gösteriyor zaten) Chrome, şu an dünyanın en fazla kullanılan tarayıcısı.Microsoft Edge ile Internet Explorer yüzünden üzerine yapışan kötü imajı silmeye çalışan fakat pek başarılı olamayan Microsoft ve kemik kitlesi dışında pek fazla kişinin denemeye yanaşmadığı Firefox, kabul etmek gerekiyor ki Chrome’u rakip olma konusunda pek zorlayamadılar. Fakat Vivaldi, kısa vadede koltuğundan edemese de Chrome’un en ciddi rakiplerinden bir tanesi olabilir.

Tıpkı Chrome gibi Chromium motoru üzerinde şekillendirilen tarayıcı Vivaldi’nin geliştiricilerinden o kadar iddialı açıklamalar geliyor ki, tarayıcının hiçbir şekilde çökmeyeceği iddia ediliyor. Rakiplerinde olmayan birçok özelliği bünyesinde barındırdığı iddia edilen Vivaldi, kullanıcılarına daha fazla kontrol etmeleri imkanını sağlıyor. 


Vivaldi’de bulunan yenilikler arasında çoklu sekme kümeleri, aynı anda birçok sayfayı erişme imkanı tanıyan sekme döşemeleri gibi özellikler de yer alıyor. Vivaldi'nin Twitter'daki Türkiye hesabından paylaşılan bir görselde, tarayıcıyla ilgili birçok bilgiye yer verilmiş.


Paylaş