beto yazılım
Opera'ya Türkiye’den En Az 500 Bin Kullanıcı Kazandıracak Yeni Bir Özellik Geliyor

Opera'ya Türkiye’den En Az 500 Bin Kullanıcı Kazandıracak Yeni Bir Özellik Geliyor

Şu bir gerçek ki interneti daha özgürce kullanmak için bir çok kişi alternatif VPN uygulamaları kullanıyor. Hem masaüstü hem de mobil tarayıcılar üzerinden yasaklı sitelere girmek için ZenMate, Hotspot Shield Elite gibi VPN çözümlerini kullanıyorken (ki bu tarz uygulamalardan bazıları Wi-Fi bağlantı sorunları yaşatabiliyor) Opera’dan bu anlamda ciddi bir atılım geldi.

Tarayıcının geliştiricileri, kullanıcılarının faydalandığı üçüncü parti VPN uygulamalarını çöpe attıracak yeni VPN çözümünü web tarayıcılarına getireceğini duyurdu. Şimdilik ön izleme versiyonunda görülen bu yenilik, ilk olarak Almanya, Kanada ve ABD lokasyonlarından faydalanacak. Kullanıcılar, tarayıcıhazır olana kadar bu servisten yararlanamayacak. Belki kafanızda ‘kesin ücretlidir bu’ gibi bir düşünce geçebilir, geçmesin. Servis ücretsiz olacak.

Mobil platform için gelip gelmeyeceği hakkında henüz bir bilgilendirmede bulunulmadı fakat ben bunun yalnızca masaüstü ile sınırlı kalacağını düşünmüyorum. Yeri gelmişken, Android cihazlar geliştirilmiş için en iyi VPN çözümleri listesine de bir bakın derim.


Paylaş