BETO Yazılım 2010 yılından itibaren sadece yazılım alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. Microsoft, CodeGear, Mysql ile iş birliğine gitmiş ve yazılım projeleri üretmeye başlamıştır.

BETO Yazılım, orta ölçekli pazara odaklanarak üretim ve dağıtım sektörlerindeki tüm kuruluşların gereksinim duydukları uygulama ve hizmetleri ile dikey sektörlere yönelik çözümler sunan sektörün iddalı kuruluşlarından biridir.

BETO Yazılım'ın danışmanlık felsefesi: Konularında uzman ve endüstri deneyimine sahip kadroları ile hizmet verilen sektörlerin pazardaki tüm yeniliklerini, uygulanacak projeye taşıyabilme, bunun için gerekli öngörü ve iş becerisine sahip olmaktır.

BETO Yazılım, ürün eğitimlerini uygun standartlarda kullanıcılarına sunmaktadır.Bu eğitimleri, kuruluşun çalışma sistemine göre kurum içinde yada ofis eğitimleri şeklinde vermektedir. Uzman eğitimciler tarafından yapılan eğitim çalışmalarına, ayrıca müşteri isteğine göre hazırlanmış özel eğitim programları da eklenebilmektedir.

BETO Yazılım müşterilerinin iş dünyasındaki konumları nedeniyle kesintisiz bir çalışma temposu içindedir. Gerek sorunsuz bir ürünle gerekse istendiği anda ulaşılabilecek bir uzmanlık ağına sahip yapılanması ile 7 gün 24 saat hizmet vermeye yönelik çalışmaktadır. Teknik destek verdiği kuruluşa bakım anlaşması maliyeti dışında ek maliyet getirmemesi BETO Yazılım'ın müşterilerine sağladığı diğer bir avantajdır. Projenin özelliğine göre ek geliştirme ve uyarlama hizmetleri de vermektedir.